Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Stobno

Stobno wielkopolskie
Stobno 89

http://www.osrodek-stobno.pl

Tel.: 67 216 90 02

Dodaj do ulubionych
Zadaj pytanie
Podaj więcej szczegółów które pomogą przygotować ofertę dla Ciebie

Zapewniamy:

Rehabilitacja dzieci
terapia integracji sensorycznej
neurologopedia
fizykoterapia dzieci
kinesiotaping dzieci
masaże
dogoterapia
hipoterapia
terapia ręki
kinezyterapia dzieci
logopedia
muzykoterapia
metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
Finansowanie
prywatne
PFRON

Opis

TURNUSY W OŚRODKU REHABILITACJI I HIPOTERAPII DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zajmujemy się rehabilitacją dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, spektrum autyzmu, zespołem Aspergera oraz rehabilitacją oddechową.

Ośrodek umiejscowiony jest przy głównej trasie Piła - Trzcianka w malowniczym miejscu pośród sosnowych lasów, co gwarantuje czyste powietrze, pełny relaks, możliwość prowadzenia zajęć terapeutycznych na świeżym powietrzu, organizowania pełnego niespodzianek życia popołudniowo-wieczornego dla wszystkich osób: dzieci i rodziców, którzy sprawili nam przyjemność nas odwiedzając.

Ośrodek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, także tych poruszających się na wózkach inwalidzkich (platforma schodowa, poręcze, podjazdy). W naszym Ośrodkowym hotelu mamy 21 pokoi noclegowych dla matek z dziećmi. Na terenie całego Ośrodka działa bezprzewodowa sieć internetowa (Wi-Fi).
Po sąsiedzku mamy stawy rybne z łowiskiem specjalnym . W związku z tym jest u nas raj dla wędkarzy - każdy złowi swoją rybę. Ośrodek położony jest w kompleksie zdrowych sosnowych lasów i jesienią jest u Nas raj dla grzybiarzy, a przyjemne dukty leśne są idealne do długich rekreacyjnych spacerów z sosnową, eteryczna aromaterapią. W dni niepogody aby pobiegać nie wychodząc z ośrodka, mamy sportową bieżnię elektryczna z sześcioma trybami prędkości i trudności.

Realizujemy turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON!

* TURNUS USPRAWNIAJĄCO-REKREACYJNY: z dysfunkcją narządu ruchu z wyłączeniem osób poruszających sie na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu ruchu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcja narządu słuchu, z dysfunkcją narządu wzroku, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z padaczką, a także z następującymi dysfunkcjami lub schorzeniami: z spektrum autyzmu, zespół Aspergera, niewydolność oddechowa, surdologopedia, ortoptyka,(rehabilitacja wzroku, słuchu, oddechowa)
* PSYCHOTERAPEUTYCZNY: z dysfunkcją narządu ruchu z wyłączeniem osób poruszających sie na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcja poruszających sie na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu słuchu, z dysfunkcja narządu wzroku, z upośledzeniem umysłowym, z choroba psychiczną , z padaczką a także z następującymi dysfunkcjami lub schorzeniami: autyzm, zespół Aspergera, surdologopedia, ortoptyka,( rehabilitacja wzroku, słuchu, oddechowa)
* NAUKI NIEZALEŻNEGO FUNKCJONOWANIA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ: z dysfunkcja narządu ruchu z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcja narządu ruchu poruszających sie na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcja narządu słuchu, z dysfunkcją narządu wzroku, z upośledzeniem umysłowym, z choroba psychiczną, z padaczką a także z następującymi dysfunkcjami lub schorzeniami: aktywna rehabilitacja, stymulacja narządu słuchu, wzroku i muzykoterapia

ZAPRASZAMY!

Prezentowane treści mają charakter informacyjny i nie stanowią ofery handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.