Euromed Centrum Rehabilitacji

Chłopy zachodniopomorskie
ul. Kapitańska 61-63

http://euromed.pl

Tel.: 94 710 62 64

Dodaj do ulubionych
Zadaj pytanie
Podaj więcej szczegółów które pomogą przygotować ofertę dla Ciebie

Zapewniamy:

Rehabilitacja dzieci
fizykoterapia dzieci
kinesiotaping dzieci
masaże
terapia ręki
kinezyterapia dzieci
logopedia
arteterapia
rehabilitacja w kombinezonach
Finansowanie
prywatne

Opis

REHABILITACJA I USPRAWNIANIE MEDYCZNE - TURNUSY REHABILITACYJNE

Euromed powstał w 1994 roku. Jest to niewątpliwie jeden z najstarszych ośrodków rehabilitacyjnych tak w Polsce jak i na świecie, a z całą pewnością jedyny który jako pierwszy zastosował terapię w adaptowanym kombinezonie kosmicznym, łącząc uznane techniki rehabilitacyjne z nowatorskimi rozwiązaniami. Prototypem stosowanego dziś kombinezonu EuroSuit był kombinezon Pingwin, a ten z kolei powstał na bazie prawdziwego kombinezonu kosmicznego który był wykorzystywany podczas długich wypraw w przestrzeń kosmiczną. Okazało się że zarówno struktura kombinezonu jak i technologia jego wykorzystywania mogły by być bardzo skuteczne w usprawnianiu osób cierpiących na porażenie mózgowe i wszelkie zaburzenia ruchowe.

Euromed Centruum Rehabilitacji, sp z o.o zajmuje się rehabilitacją i usprawnianiem medycznym pacjentów- zarówno dzieci jak i dorosłych dotkniętych zaburzeniami centralnego systemu nerwowego o różnej etiologii.

Naszym pacjentom oferujemy program leczenia indywidualnie dostosowany do ich potrzeb . Podczas terapii z zastosowaniem kombinezonu terapeutycznego EuroSuit każdy pacjent pracuje indywidualnie z 2 lub 3 wysoko wykwalifikowanymi terapeutami a w pozostałych terapiach i zajęciach pacjentowi asystuje od 6 do 7 terapeutów każdego dnia.

Praca z wyspecjalizowanym, doświadczonym zespołem terapeutów ma znaczny wpływ na precyzję i różnorodność terapii jak i efektywność wykonywanych ćwiczeń przez pacjenta. Dobór odpowiednich elementów znanych i uznanych metod rehabilitacji, ćwiczeń oraz sprzętu daje możliwość do maksymalnego wykorzystania potencjału pacjenta oraz wpływa na postęp w jego usprawnianiu. Rehabilitacja pacjenta jest nadzorowana przez lekarza a proces terapii jest konsultowany ze specjalistą w dziedzinie rehabilitacji narządu ruchu. Oferujemy również konsultacje logopedyczne.

Nasze centrum organizuje turnusy 2 i 4 tygodniowe. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty. Niedziela jest dniem odpoczynku. Kompleksowe usługi rehabilitacyjne świadczone przez Euromed dają możliwość opracowania najbardziej adekwatnego i precyzyjnego programu rehabilitacji dla każdego pacjenta biorąc pod uwagę zalecenia zarówno lekarza i rehabilitantów jak i stan pacjenta.

Prezentowane treści mają charakter informacyjny i nie stanowią ofery handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.