Centrum Leczenia Skolioz Tychy

Tychy śląskie
ul. Zgrzebnioka 18-20,22

http://centrumcls.pl/

Tel.: 32 329 61 52

Dodaj do ulubionych
Zadaj pytanie
Podaj więcej szczegółów które pomogą przygotować ofertę dla Ciebie

Zapewniamy:

Tryb rehabilitacji
rehabilitacja ambulatoryjna
Rehabilitacja dzieci
kinesiotaping dzieci
kinezyterapia dzieci
Finansowanie
prywatne

Opis

WADY POSTAWY U DZIECI - SPECJALISTYCZNA REHABILITACJA

Centrum Leczenia Skolioz to nasza odpowiedź na coraz szerszy problem, jakim są wady postawy u dzieci.

Wady postawy wpływają całościowo na zdrowie, poziom energii i jakość życia, oraz skuteczność w działaniu, a w efekcie na zadowolenie z życia. Dlatego zapewniając dostęp do nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań w rehabilitacji wad postawy dzieci oraz kompetentnych i troskliwych specjalistów dbamy o jak najlepszy start w dorosłe życie naszych małych pacjentów.

Zdiagnozować to jedno lecz właściwie poprowadzić rehabilitację – to dopiero jest wyzwanie. Dlatego w Centrum Leczenia Skolioz głównie działamy dwutorowo poprzez:

1. Indywidualny program ćwiczeń – jest on opracowany podczas konsultacji z fizjoterapeutą jeszcze na końcowym etapie diagnostyki naszego pacjenta. Oprócz doboru odpowiednich ćwiczeń, przeprowadzany jest także instruktaż, w którym uczestniczy zarówno dziecko, jak i jego opiekun. Nic nie zastąpi systematyczności w ćwiczeniach. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko wraz z rodzicem wykonywało właściwe ćwiczenia także w domu.

2. Specjalistyczna rehabilitacja w grupie – praca w grupie działa motywująco na uczestników i pomaga im się zdyscyplinować. Ale to nie wszystko. Opracowany przez nas program jest odpowiedni dla potrzeb określonej grupy pacjentów.

Zajęcia prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach pod okiem uważnego rehabilitanta. Dzięki temu dziecko wykonuje zadane ćwiczenia prawidłowo oraz utrwala właściwe wzorce. To bardzo ważne dla skuteczności wykonywanych zdań oraz trwałości rezultatu. Nie sposób przecenić faktu, że na zajęciach często jest bardzo wesoło zatem praca dziecka zamienia się w zabawę.
W zależności od zaleceń fizjoterapeuty pacjent uczestniczy w zajęciach raz lub dwa razy w tygodniu.

Prezentowane treści mają charakter informacyjny i nie stanowią ofery handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.