Aktualności

Smykowizje dla najmłodszych w Warszawie

Zapraszamy na warsztaty rodziców i opiekunów oraz ich najmłodsze pociechy. 5 maja performanse dźwiękowe tworzone będą przez nitki, sznurki i strzępki, dzieci usłyszą rytm i melodię, będą mogły spontanicznie reagować, bawić się, aktywizować słuch i wzrok.
Podczas spotkania usłyszmy m.in. flet i wiolonczelę. Rodzice i opiekunowie zachęcani są do aktywnego, samodzielnego posługiwania się narzędziami i materiałami, by ich podopieczni wzorując się na nich, aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu.
Obowiązują zapisy: info@u-jazdowski.pl lub tel: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135. Wstęp: bilet rodzinny 30 pln (w cenie biletu wstęp na wystawy). Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat, zbiórka w holu U-jazdowskiego.

Warsztaty origami dla dzieci

10 maja na gliwickim rynku prowadzone będą warsztaty z origami kierowane do najmłodszych. Dzieci próbować będą swoich sił w tej technice pod okiem Pani Haliny Rościszewskiej-Narloch, nauczycielki matematyki i jednocześnie mistrzyni w składaniu papieru.
Warsztaty odbędą się w Gliwicach na Rynku 4-5 o godzinie 16:30, nad empikiem, w Sali na I pietrze. Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: zapisysar@gmail.com. Organizatorem imprezy jest Stacja Artystyczna Rynek – miejsce wielu wystaw i warsztatów, promująca twórczość pod wszelką postacią.

II Międzynarodowy dziecięcy Festiwal „Fontanna Talentów” w Krynicy-Zdroju

Burmistrze krynicy-Zdroju zaprasza na drugą już edycję Międzynarodowego dziecięcego Festiwalu Fontanna Talentów, który odbędzie się w dniach 11-13 maja 2018. Podczas występów podziwiać będziemy mogli utalentowanych młodych adeptów sztuki wokalnej, instrumentalnej i tanecznej z Polski, Mołdowy, Słowacji i Ukrainy.
W ramach imprezy odbędzie się także plener młodych malarzy oraz wystawa rękodzieła. Wstęp na cały cykl imprezy jest wolny. Festiwal rozpocznie się w piątek 11 maja na Deptaku o godzinie 15. Organizatorami imprezy są Miasto Krynica-Zdrój oraz Fundacja Braterstwo-Małopolska.

BIONICLE – opowieść pod płaszczem klocków

W ramach 18 edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon, która odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018r na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, zapraszamy dzieci – i nie tytlko - do udziału w wydarzeniu w piątek w bloku komiksowym.
Bionicle to nie tylko kolejna seria klocków Lego – na tle pozostałych linii duńskiego producenta wyróżnia się nie tylko poszczególnymi elementami klocków. Cechuje ją także bogata historia rozciągnięta na komiksy, filmy, gry, książki. Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek i najważniejszych faktów dotyczących marki i fabuły zbudowanej wokół niej.

Spektakt „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Teatr Capitol zaprasza najmłodszych widzów na opowieść muzyczną o Doktorze Dolittle. Spektakt odbędzie się w Warszawie, w Teatrze Capitol na Scenie Mniejszej 24 maja o godzinie10:00. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku od 5 do 12 lat.

Gdynia OPEN 2018

Przez cały długi weekend majowo-czerwcowy, czyli od 31 maja do 3 czerwca odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2018. Głosy utalentowanych solistów i zespołów lokalnych zabrzmią w Pomorskim parku naukowo Technologicznym oraz Parku Rady Europy.
Festiwal ma charakter konkursu, w którym uczestniczyć mogą dzieci od 3 lat i młodzież do 25 lat. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych przy współpracy z ZSP 3.

Joga dla dzieci

Już w najbliższy czwartek, tj. 7 czerwca zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat na otwarty warsztat jogi do Służewskiego Domu kultury w Warszawie. Ćwiczenia odbywać się będą na świeżym powietrzu, a w razie niepogody w budynku domu kultury.
Joga to nie tylko relaksująca forma sportu – to także świetna zabawa. Ćwicząc różne pozycje jogi najmłodi mogą puścić wodze fantazji i udawać np. drzewo czy psa. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: joannakinowska@sdk.waw.pl

Festiwal Bajek Poznań

W dniach 15 - 18 czerwca odbędzie się pierwszy Festiwal Bajek w Teatrze Cortique w Poznaniu. Wystawionych zostanie aż 6 spektakli, 2 koncerty, 2 występy storytellingowe, 2 mini-spektakle lalkowe oraz 4 warsztaty tematyczne. Zaproszone są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli a także seniorzy.
W czasie trwania festiwalu zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym we współpracy z Empikiem na najlepszy kostium postaci bajkowej.

Weekend atrakcji - Hulakula w Warszawie

W najbliższy weekend zapraszamy całe rodziny na animacje rodzinne do Rozrywkowego Centrum Miasta Hulakula w Warszawie. Najmłodsi przeżyją niezapomnianą morską przygodę. Organizatorzy imprezy przygotuję stroje i ekwipunek – dzieci wybiorą się na poszukiwanie zaginionego skarbu i spotkanie z dzikimi tubylcami.
Udział w samych animacjach jest bezplatny. Dodatkowo zapraszamy do placu zabaw – w cenie biletu wstępu (40zł/dziecko) zabawa w wielkoformatowe malowanie.

Malowanie światłem

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 5+, które odbędą się w CMOK w Poznaniu. Na warsztatach dziec porzucą farby i pędzle i operować będą... światłem.
Czas trwania zajęć to około jednej godziny, wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy mailem na adres zmok@ciekawe-zabawki.pl lub telefonicznei pod numerem 698 066 244. Koszt warsztatów to 35zł za dziecko, drugie dziecko 30zł, kolejne rodzeństwo oraz opiekunowie bez opłat.